سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۸۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۵۶: ۰۲
مدیر زراعت سازمان جهاد جمشاورزی استان قزوین خبرز داد:
بنیادی گفت : برای اولین بار در استان و با هدف صرفه جویی در مصرف آب، در سال زراعی جاری 41 هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت گلرنگ رفته است.

تورج بنیادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین بیان کرد: برای اولین بار در استان و با هدف صرفه جویی در مصرف آب، در سال زراعی جاری 41 هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت گلرنگ رفته است.

وی گفت: از این میزان اراضی کشاورزی تا کنون 10 هکتار به صورت کشت انتظاری در اسفند ماه سال گذشته در اراضی کشاورزی استان کشت شده که در حال حاضر از وضعیت سبز مطلوبی برخوردار می باشد.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین اظهار کرد: همچنین 30 هکتار از مزارع کشاورزی بصورت کشت بهاره به زیر کشت محصول گلرنگ خواهد رفت.

بنیادی عنوان کرد: از این میزان اراضی کشاورزی اختصاص یافته به کشت گلرنگ، یک هکتار برای تولید بذر به صورت کشت پاییزه در شهرستان آبیک از توابع این استان با هدف تولید بذر کشت شد.

به گفته ی این مقام مسئول پیش بینی می شود از 41 هکتار سطح زیر کشت حدود 40 تن گلرنگ برداشت شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به مزایای کشت گلرنگ در مزارع کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: حاصلخیز شدن خاکهای زراعی پس از برداشت محصول، خرید تضمینی توسط دولت، چند منظوره بودن مصارف گیاه گلرنگ، هزینه های پایین تولید، نیاز آبی کم و مقاومت به تنش های محیطی و خشکی از مهمترین مزایای کشت این محصول است.

بنیادی اضافه کرد: دانه گلرنگ دارای 25 تا 45 درصد روغن، 12 تا 24 درصد پروتئین، 35 الی 60 درصد پوسته و کنجاله و حدود 23 درصد پروتئین موجود در کنجاله و 35 درصد فیبر است که به عنوان مکمل پروتئینی در صنایع دامپروری برای تغذیه دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گل این گیاه در صنایع دارو سازی و رنگرزی کاربرد دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar