سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۱۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷- ۱۴: ۱۰
حریم جاده و ایلراه ها بلای جان و مال عشایر خراسان شمالی تصرف شد
قنبرزاده مسئول سازمان بسیج عشایری از تصادف دام عشایر کوچرو با کامیون در محور مهنان به بجنورد خبر داد.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری خبرگزاری بسیج، قنبرزاده مسئول سازمان بسیج عشایری خراسان شمالی، سالانه چندین تصادف بین دام های عشایر با وسایل نقلیه به علت از بین رفتن ایلراه ها و تصرف حریم جاده توسط کشاورزان اتفاق می افتد. وی تصریح کرد: سازمان بسیج عشایری سالانه در این خصوص جلسات و هماهنگی لازم با ناجا و راهو انجام می دهد، اما باتوجه به تصرف ایلراه ها توسط کشاورزان و دستگاه های دولتی لازم است این مسئله از سوی استانداری به صورت جدی پیگیری شود.

قنبرزاده گفت: سازمان بسیج عشایری با تشکیل اکیپ امنیت کوچ در نقاط حادثه خیزسعی بر کاهش حوادث دارد. همچنین در طول سال نکات ایمنی در جلسات مختلف در خصوص این امر به عشایر گوشزد نموده ایم، حتی تابلو، علایم و لباس های شبرنگ دار در اختیار انها قرار داده ایم تا جهت اطلاع و اگاهی رانندگان استفاده کنند،  اما این اقدامات کافی نیست. لازم است تابلو و علایم عبور حیوانات اهلی در بسیاری از مسیرهای که عشایر مجبور به عبور از جازه ها هستند جهت کاهش سرعت رانندگان نصب گردد. محور بجنورد_اسفراین حد فاصل بش قارداش، مهنان اسدلی، و بجنورد_ اشخانه جاده قدیم بدرانلو حد فاصل بیدک تا روستای بدرانلو هر ساله بیشترین خطرات را برای عشایر کوچرو دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar