‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۱۲۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶- ۵۲: ۱۰
حجت الاسلام تویسرکانی در همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عده ای می خواهند از بسیجی چهره دگم و لجوج بسازند، افزود: چهره بسیجی چهره ای عاشق و وجودی نورانی است، برای یک بسیجی که در خط انقلاب اسلامی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج،حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، در همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج ضمن خوش آمدگویی با خبرنگاران افتخاری بسیج و حاضران در همایش اظهار داشت: بر اساس آیه 13 سوره مبارکه شوری، پیامبر اکرم مزد رسالت خود را مودت با اهل بیت می دانند؛ مودت با رحمت، محبت رأفت و لطف متفاوت است، مودت یعنی انسان محبتی داشته باشد که این محبت در گفتار و رفتار او ظهور کند. یک معنای مورد غفلت در این آیه وجود دارد و آن این است که پیامبر از ما مسلمانان مودت با همه هستی را می خواهد یعنی یک مسلمان باید عاشق هستی و عالم و مخلوقات باشد.

وی ادامه داد: خط انقلاب و نهضت، مودت به عالم وجود است، بر اساس مطالبه رسول اسلام ما باید همه انسان ها را دوست بداریم، ما حتی به نوعی عاشق ظالم هم هستیم زیرا با او مبارزه می کنیم تا به صراط حق و عدالت و انسانیت را برگردانیم. ما در مبارزه با ظالم تعدی از حق و وحشیگری و فحاشی نمی کنیم، دست تجاوز و تعدی دراز نمی کنیم بلکه مبارزه ما با ظالم هم زیر مجموعه مودت و وحدت ماست.

تویسرکانی به نظریه پردازی های غلطی که نسبت به حرکت جهادی مدافعان حرم صورت می گیرد اشاره کرد و افزود: برخی می گویند چرا جوانان ما باید به سوریه رفته و شهید شوند تا دیگران لذت ببرند و در آسایش باشند، این یک تفکر است ولی در مقابل تفکر دیگری هم وجود دارد که می گوید در سایه شهادت و ایثار من، دیگران به امنیت می رسند و این مودت به عالم است که در روحیه بسیجیان موج می زند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عده ای می خواهند از بسیجی چهره دگم و لجوج بسازند، افزود: چهره بسیجی چهره ای عاشق و وجودی نورانی است، برای یک بسیجی که در خط انقلاب اسلامی است عشق به انسان ها به عنوان یک محور آسمانی است و رسالت ما این است که این چهره و روحیه بسیجی را معرفی کنیم.

این خبر تکمیل می شود/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: