‌باشگاه خبرنگاران
کد خبر: ۸۹۱۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶- ۴۹: ۲۱
کارشناس اجتماعی:
کارشناس اجتماعی گفت: فضایل اخلاقی گمشده زندگی امروزی است و کلید حل این معضل سیر در سیره ائمه اطهار(ع) و الگو گرفتن از زندگی اولیای الهی است که تاثیر بسیاری در تغییر بداخلاقی‌های کنونی دارد.

فضایل اخلاقی گمشده زندگی امروزی استحجت‌الاسلام محمود رضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در فامنین اظهار داشت: در جوامع کنونی فضایل اخلاقی گمشده است و این فقدان باعث کج روی‌ها و سهل‌انگاری‌های بسیاری در زندگی امروزی شده است.

وی عنوان کرد: کلید حل این معضل سیر در سیره ائمه اطهار(ع)  و الگو گرفتن از زندگی اولیای الهی است که تاثیر بسیاری در تغییر بداخلاقی‌های کنونی دارد.

این کارشناس اجتماعی گفت: زدودن رذایل اخلاقی فضا را برای ورود و شکوفا شدن فضایل اخلاقی باز می‌کند و در این شرایط آثار و برکات فضایل اخلاقی در جامعه نمود پیدا می‌کند که می‌تواند افراد بسیاری را از کژی‌ها باز بدارد.

وی ابراز داشت: تاکیداتی که در آیات قرآن و روایات معصومین(ع) بر حسن خلق وارد شده است نشان از اهمیت بالا و جایگاه والای این مهم دارد.

رضایی ادامه داد: متاسفانه حسن خلق در برخی از ادارات و سازمان‌ها مغفول مانده است و حتی برخی به دنبال جایگزین کردن اخلاق غربی با اخلاق اسلامی هستند.

وی گفت: با رعایت حسن خلق و دیگر فضایل اخلاقی بسیاری از کژی‌ها و ناراستی‌های موجود در جامعه به تدریج حذف می‌شوند و عملکرد سازمان‌ها و ادارات و جامعه در انجام ماموریت‌ها بهتر و کیفی‌تر خواهد شد که این عمل خشنودی و رضایت‌مندی مردم و مخاطبان را به دنبال خواهد داشت.

این مربی اخلاق خاطرنشان کرد: داشتن استاد و مراد برجسته اخلاقی و رعایت دستورات دینی و توجه به لقمه و رزق حلال از شرایط کسب فضایل اخلاقی  است چراکه موارد مذکور تاثیر ویژه‌ای در اخلاق خانوداه و اولاد آدمی دارد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar