‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۰۶۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶- ۴۷: ۱۱
امام جمعه رامسر در مراسم یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی:
چرا برخی ها فکر می کنند گسست نسل رخ داده و نسل جدید ارزش های انقلاب را نمی پذیرند اما این شهدای مدافع حرم و این جوانان نشان داده اند که این شهدا علی رغم اینکه امام را ندیدند و انقلاب را لمس نکردند بیشتر به ارزش های انقلاب پایبند هستند.

 
به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در مراسم یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی در شهرستان رامسر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: متاسفانه تفکراتی بر برخی از مسئولین ما حاکم است که فکر می کنند وقتی تصاویر شهدا بر بلوارهای ما نصب شود فضای غم را بر شهر حکم فرما کرده ایم و این در حالی است بیلبوردهای بزرگ تبلیعاتی در خیابان ها آنقدر زیاد است که اکثرشان مروج سبک زندگی غربی هستند و تصاویر شهدا بسیار کم مشاهده می شود در حالی که شهدا همانند آیه های مقدس قرآن هستند.

مام جمعه رامسر در ادامه بیان کرد: نگاه نافذ و ایستادگی مردانه شهید حججی در حالی که در اسارت دشمن بود نشان می دهد که این جوان فداکار در مکتب اسلام و خط امام حسین (ع) بزرگ شده است.

وی خاطر نشان کرد: چرا برخی ها فکر می کنند گسست نسل رخ داده و نسل جدید ارزش های انقلاب را نمی پذیرند اما این شهدای مدافع حرم و این جوانان نشان داده اند که این شهدا علی رغم اینکه امام را ندیدند و انقلاب را لمس نکردند بیشتر به ارزش های انقلاب پایبند هستند.

حجت الاسلام رضایی در ادامه با انتقاد از برخی رفتارها و کنایه ها به شهدای مدافع حرم که برای امنیت دینی و اجتماعی مردم خود جان خود را نثار می کنند بیان کرد: آن افرادی که با صوت و از دنیا رفتن یک خواننده یک ماه تمام پارک ها و خیابان ها را به شمع روشن کردن مشغول بودند و آهنگش را پخش می کردند و او را تشویق می کردند کجا هستند که که بیایند در برابر ایستادگی، صلابت و صبر زینبی همسر و خانواده این شهید بزرگوار در خیابان ها مشغول تجلیل شوند و در مقابل این فداکارهای سر تسلیم فرود بیاورد.


وی ادامه داد: کجا هستند افرادی که ترور در پاریس و کشته شدن چند انسان را در قلب اروپا محکوم کردند و می خواستند همه کشور ایران اسلامی را سیاه پوش کنند و می آمدند در خیابان ولیعصر و در مقابل سفارت خانه ها شمع روشن می کردند و خرما پخش می کردند؟

امام جمعه رامسر تصریح کرد: علارغم اینکه ما با ترور و کشتن هر انسان بی گناهی مخالف هستیم اما این رفتارها چرا برای شهدا انجام نمی شود؟ آیا کسی آمد در این شهر و در تهران یک هفته جلوی مغازه اش تلاوت قرآن و نذری داشته باشد و از جوانی ۲۵ ساله که آبرو و عزت این نظام و مردمش را خرید در حالی که برخی نمایندگان مجلس با رفتارشان عزت جمهوری اسلامی را خدشه دار کرده بودند، قدردانی کند.

وی یادآور شد: شهید حججی زمانی جان خود را با شجاعت نثار انقلاب و ایران اسلامی کرد که در دنیا ما را به دلیل رفتار برخی نمایندگان مجلس مسخره کردند و همان زمان که دنیا داشت به این مسئولین می خندیدند شهیدی آمد و آبروی ملت ایران اسلامی را خرید.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه شهید حججی برای تمام تاریخ ایران یک اسطوره و قهرمان است افزود: علارغم اینکه برخی تفکرات در حال حاضر در جامعه ما حسین فهمیده ها را از کتاب درسی پاک می کنند اینها الگوی جامعه ما خواهند ماند و قهرمانان این کشور هستند تا ارزش ها را به ما یادآوری کنند و ما را از این منجلاب دنیا نجات دهند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان رامسر خاطر نشان کرد: ما مدیون شهدا هستیم زیرا در زندگی فردی و اجتماعی شهدا ما را نجات می دهند و ما را به این فکر وا می دارند که به کجا چنین شتابان و اینکه بیاندیشیم که روزی در این عالم برای حساب و کتاب ما انسان وجود دارد.

وی اضافه کرد: شهید حججی شهیدی است که جامعه و افکار و انسان ها را احیا کرد و ارزش های ماندگار اسلامی را بار دیگر در قلب جامعه تزریق کرد.

وی با تاکید بر داشتن بصیرت و دشمن شناسی با نگاه عمیق دینی و سیاسی تصریح کرد: حرف های من سیاسی و جناحی نیست اما وقتی می بینیم که برای عزت جمهوری اسلامی عده ای پاسدار و بسیجی لباس رزم به تن می پوشند برای اینکه مرزهای ما در امان بماند و چندین کیلومتر آنطرف مرزها جلوی دشمن می ایستند اما روزنامه ای در داخل کشور بیاید این ارزش را هجو کند و سپاه قدس و بسیج را مورد ملامت قرار داده باشد به واقع ناراحت می شوم و اینها باید بداند که با این تحلیل ها آب به آسیب دشمن می ریزند و با تحلیل غلط دادن دشمن را شاد می کنند.

امام جمعه رامسر در پایان گفت: دولت مردان، خبرنگاران و مسئولین ما نباید اجازه دهند که به ساحت مقدس شهدا که از همین مردم هستند و جانشان را نثار کرده اند مورد تعرض قرار بگیرد و قطعا باید با این نوع حرکات دشمن شاد کن برخورد شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar