‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۰۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶- ۰۳: ۱۵
اردوهای جهادی یکی از تاثیرگذارترین اردوهای محرومیت زدایی از چهره روستا و شهر رابر به شمار می آید. دراین روزها جهادگران به سراغ محرومان بهزیستی رفته اند تا خدمت رسانی کنند ...
به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان، حضور جهادگران بسیجی و دانشجویان متدین در مناطق محروم و دورافتاده یکی از جلوه های زیبای ایثار و جهاد است؛لمس کردن و از نزدیک با مشکلات مناطق محروم میتواند ضمن یک تحول روحی و تعالی کمال در فرد،یک روزنه امیدی باشد برای مردم آن مناطق که حضور افرادی که از امکانات رفاهی و آسایش خود گذشت کردند، باشد
این روزها وقتی تصاویری از جهادگران رابر را می بینیم که یکرنگ و یکدل با هدف رفع مشکلات مردم در تلاشند در ذهن هایمان جهادگرانی از جنس دفاع مقدس تداعی می شود.
خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید کسی که یک عمل صالح، یک کار نیک و یک کار خیری انجام دهد قبل از این که برای دیگران باشد برای خودش یک خیری را فرستاده است.
شکی در این نیست که اگر راهی اردوهای جهادی شده باشید و در زندگی‌ خود دغدغه نیازمندان را پیدا نکنید، اگر هشت سال جنگی بود و اگر درسال‌های اخیر دفاع از حرم ‌اهل بیت(ع) توسط بچه‌های باغیرت ایرانی صورت می‌گیرد صرفا این جوانان از قشری خاص نیستند و این ابراز احساسات خالصانه،جلوه‌های وصف‌ناپذیری از دلدادگی به انقلاب و رهبری معظم را به نمایش می گذارد.
در این برهه زمانی اردوهای جهادی نمونه ای از آتش به اختیار مقام معظم رهبری است، جهادگران بسیجی منتظر نخواهند ماند تا زمانی مشخص برای انجام کار از طرف مسئولین مشخص شود، آنها با اراده قوی و عزمی راسخ آتش به اختیار را در اندیشه و عمل معنا می‌کنند و با شرایط پیش بینی شده وارد عرصه سازندگی می‌شود.
از سال های گذشته کارجهادی در شهرستان رابر متداول بوده که در دو سال اخیربا افزایش حجم کار، انگیزه بیشتر درزمینه محرومیت زدایی با حضور در حاشیه های شهرستان که از امکانات ابتدایی بی بهره اند برای کمک به مردم مناطق کم برخوردار وارد عرصه شدند.
گروه جهادی ۴۰نفره، بقیه الله اعظم و صاحب الزمان شهرستان رابر ضمن ارائه خدمات عمرانی،بهداشتی، فرهنگی، درحال حاضر با ساخت ۲۵سرویس بهداشتی برای مددجویان بهریستی که از سرویس بهداشتی مناسب برخوردار نبودند خدمت رسانی می کنند وبعد هم ساخت خانه عالم در روستای ده دیوان رابر را خواهند داشت.
یکی از اعضای گروه جهادی می گوید : این گروه برنامه های زیادی دارد که همکاری تمام دوستان رادرنهاد های وابسته میطلبد، هرچند که یکی از اهداف گروه های جهادی تقویت روحیه مطالبه گری می باشد.
وی با بیان اینکه ۵۰درصد کار انجام شده گفت: امیدوارم تمام ادارات کمک و همکاری داشته باشند تا مشکلات مردم بی‌بضاعت و محروم رفع شود.
این جهادگر، کمبود بودجه را اساسی ترین مشکل گروه های جهادی این شهرستان خواند و افزود: راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی است و ما هم به تأسّی از رهبر عزیزمان در تلاش هستیم که این امر را تحقق بخشیم و در حال حاضر تمام دغدغه جهادگران ما رفع کمبودها و مشکلات، ایجاد انگیزه و اشتغال زایی در عرصه‌های مختلف می‌باشد.
وی در پایان از نهادهایی که کمک و همکاری به گروه جهادی دادند از جمله سپاه پاسداران، حوزه مقاومت بسیج، دفتر امام جمعه واداره بهزیستی شهرستان تشکر کرد.بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar