سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۷۴۹۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵- ۱۸: ۱۵
معاون حقوقی وزیر دفاع:
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه آنچه موجب پیروزی ایران بوده و هست نقش ولایت و فرماندهی امام در آن زمان و حضرت آقا در این زمان است، گفت: ایران امروز قدرت اول نظامی منطقه است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، سردار رضا طلایی‌نیک ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه همدان با بیان اینکه با فرماندهی امام خمینی(ره) جنگ تحمیلی به دفاع مقدسی پیروز تبدیل شد، اظهار داشت: مکتب و راه شهادت با وقوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به روی ملت ولایت مدار ایران گشوده شد.

وی با بیان اینکه باید وضعیت ما و دشمن در آغاز ۸ سال دفاع مقدس و پایان آن بررسی شود، افزود: در پایان ۸ سال دفاع مقدس، متجاوز بودن دشمن توسط همه دنیا پذیرفته شد که این اتفاق دستاورد بزرگ پایداری ملت ایران بود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر تعمیم علل پیروزی و عزت آن روز در شرایط امروزی، اظهار داشت: تجاوز دشمن زمانی آغاز شد که نظام جمهوری اسلامی ایران تازه مستقر شده بود.

وی با اشاره به اینکه صدام یک روز پس از تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران، نخستین تعرض هوایی را انجام داد، افزود: عراق دو روز پس از رفراندوم باز هم به صورت زمینی به خاک ایران تجاوز کرد.

طلایی نیک با بیان اینکه بر اساس گزارش‌ها تا قبل از آغاز جنگ تحمیلی نیروهای عراقی ۶۰۰ بار از ۱۲ فروردین تا ۳۱ شهریور ۵۹ به خاک ایران تجاوز کردند، گفت: دشمن در آن زمان از ارتش و نیروی مسلح منظمی برخوردار بود اما درایران تازه انقلاب شده بود و شاکله ارتش مشکل داشت.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب نصف قراردادهای خرید تسلیحات را در زمان نخست وزیری بختیار لغو کردند، ادامه داد: تحریم نظامی ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه از ۳۶ سال پیش تحریم علیه ایران آغاز و باعث شد که دشمن مسلح‌تر و ما ضعیف‌تر شویم، گفت: در زمان جنگ تحمیلی کشورهای منطقه هزینه جنگ صدام را تأمین کردند.

طلایی‌نیک با بیان اینکه ملت ایران با روحیه شهادت طلبی و دست خالی و با دلاوری نیروهای مسلح جنگ نابرابر را به پیروزی برای ایران تبدیل کرد، گفت: لشگرهای عراق افزایش یافت و این افزایش امکانات به جز با کمک کشورهای دیگر ممکن نبود به طوری که تعداد تانگ‌های عراق چهار برابر و هواپیماها ۱۰ برابر ایران بود.

وی با اشاره به اینکه در آغاز جنگ تحمیلی مردم در بسیج سازماندهی نشده بودند و از روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم نیروهای نظامی آغاز شده بود، گفت: تاکنون نیز پیگیری‌های ایران برای بازپس گیری پول‌های پرداختی بابت قراردادهای خرید تجهیزات نظامی ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ۸ سال طول کشید تا دشمن به مرزهای خود بازگردد و شکست را بپذیرد، گفت: ۵ میلیون اعزام به جبهه‌ها در ۸ سال دفاع مقدس انجام شده بود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه استان همدان از استان‌های پرفروغ در دوران دفاع مقدس است، افزود: در عملیات مرصاد نیروهای همدان در آخرین نقطه توانستند منافقین را متوقف کنند به طوری که در مدت ۲۴ ساعت با دو گردان کمر منافقین را شکستند و آنان را وادار به عقب نشینی کردند.

وی با اشاره به اینکه امروز نیروی مسلح مردم را به عنوان پشتیبان دارد و میلیون‌ها بسیجی وجود دارد، ادامه داد: امروز موشک‌های انبوهی هستند که در داخل کشور تولید می‌شود.

طلایی نیک با بیان اینکه آنچه موجب پیروزی ایران بوده و هست نقش ولایت و فرماندهی امام در آن زمان و حضرت آقا در این زمان است، گفت: ایران امروز قدرت اول نظامی منطقه است.

وی با تاکید براینکه باید انسان انقلابی، جامعه انقلابی، نظام انقلابی و نیروی مسلح انقلابی در یک پیوستگی قرار گیرند، گفت: رسالت شهدا تلاش برای استحکام نظام و حفظ امنیت است و در حال حاضر نیز پرونده ۱۷۵ شهید غواص در مراجع بین‌المللی در دست پیگیری است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایران در تامین امنیت سایر کشورها نیز نقش دارد، گفت: ایران اسلامی همانگونه که در دوران دفاع مقدس قدرتمند بوده اکنون نیز است و خواهد بودو باید با همین روحیه برای پیشرفت تلاش و ظرفیت ها را بارور کرد.

وی با بیان اینکه ما در بسیاری از ظرفیت های اقتصادی بیش از سهممان در این کشور ذخیره داریم، گفت: ۱۲ نوع ذخایر فلزی و معدنی در این کشور وجوددارد که در کنار نیروی انسانی پیشرفت را سرعت می دهد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: