سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۰۵۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴- ۴۴: ۱۲
طي 8ماهه سالجاري
معاون اشتغال و خودكفائي كميته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبي از توليد 7 هزار و 598 متر مربع فرش دستباف توسط مددجويان تحت حمايت اين نهاد، طي 8 ماهه سالجاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان جنوبی، مهدي خزاعي عرب گفت: حمایت از هنر قالیبافی یکی از سیاست های اصلی کمیته امداد در مقوله اشتغال کوچک و خانگی مددجویان است و کمیته امداد یکی از نهادهای حمایتی در مقوله اشتغال می باشد.

وی گفت: تعداد یک هزار و 35 طرح قالیبافی برای مددجویان کمیته امداد از محل اعتبارات داخلی اجرا شده است که تعداد 863 تخته فرش به متراژ 3 هزار و 998 متر مربع تولید داشته اند که اکثر این تولیدات توسط این نهاد به مبلغ 19 میلیارد ریال جهت ارائه به بازارهای داخلی و خارجی به کمیته امداد مرکز ارسال شده و همچنین 931 وام قالیبافی از محل اعتبارات مشاغل خانگی نیز اجرا شده در این خصوص 756 تخته فرش به متراژ 3 هزار و 600 متر مربع و ارزش بیش از 17 میلیارد ریال به فروش رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد3 هزار و 342 بافنده این نهاد توانسته اند علاوه بر تولید فرش های با کیفیت به معیشت خانواده خود نیز کمک قابل توجهی نمایند.

خزاعی عرب در پایان با بیان اینکه کار نظارت،آموزش و هدایت فرش بافان و بازاریابی فروش توسط کارشناسان این نهاد انجام می شود گفت: بیشتر بافندگان فرش دستباف را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می دهند که از نظر تامین مواد اولیه، نظارت بر تولید فرش،برگزاری کلاس های آموزشی، مورد حمایت این نهاد قرار می گیرند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar